Den šestnáctý (8.8.2014 pá, Nantes)

Vstáváme mezi devátou a desátou. Snídám moje tradiční jídlo bagetu s marmeládou, tentokrát obohacenou o máslo :). Vincent razí do práce a my na nákup na tržnici. Trošku nám tu prší. Dneska to budou oranžový a šedý krevety a dva druhy mušlí. Uff, snad to přežiju. Včera jsem to taky přežil, takže nejspíš jo :). Cestou nám dost prší, takže poprvé vytahuju pončo. Zjišťuju, že moc nefunguje a co nesteče na kalhoty, to se srazí zevnitř. Ve finále je skoro jedno, zda jsem pončo měl, nebo ne.

Na tržnici myslím celkem za 7 € pro tři lidi a dezertík z pekárny po 1.40 €. Suším věci a Lůca mezitím začíná kuchtit. Krevety se prodávají už uvařený, tak s nima moc práce není, pokud si nekoupíte živý co lezou. Ty tam sice neměli, ale měli kraby a jiný živý příšery.

K obědu tedy krevety a mušle, následované zapékanou zeleninu a bramborem. Šedé malé krevety jsou super, nasládlé a lepší, než dovážené oranžové. Škeble mě neuchvacují, možná díky vidině toho, že před vteřinou ještě žily mi na chuti moc nepřidává :).

Dopoledne zkoumám další trasu, koukáme na videa o slackline od Montaze a Hislanďany.

Po obědě ještě dezertík v podobě koláče se švestkami.

Prší, chvilku ne, zase jak čert… Plán byl jet na kolo, ale na to to moc nevypadá. Hledám cestu do Mont-Saint Michel, hypnotizuju předpověď počasí. Všude krom Montpellier chčije. Dle Sat24 je dekl úplně nad celou severozápadní Evropou. Měl bych se s tím už konečně smířit. Začínám být opět víc severně a chcát bude už asi furt.

Počítám dny, aby to vyšlo do Amstru a furt mi nějak přebývají. Taky jsem zkoumal, kde spát v Paříži a na webech píšou, že chrápali přímo v parku kolem Eiffelovky, to by nemuselo být špatný.

Vincent razí na výstavu samurajů, ale chce jít sám, aby si to pořádně prohlédl. Za čas se dělá líp a tak razíme na kolo. Takovej příjemnej okruh po lesních cestičkách v okolí. Vracíme se solidně zaházený od bláta. Takže vyprat kaťata a tričko.

Razíme do Cassino shopu. Kupuju mléko 0.85 €, rozinky 2 €, bagetu se sezamem 0.95 €, Crème brûlée asi za 1,15 € dva kousky, pudingy za 0.92 €, müsli za necelý 2 € a víno z oblasti Médoc za nějakýjch 5 € za ubytování.

Pro příště vím, že Francouzům víno jako revanš není dobrej nápad :D. Vincent ho zkoumá a moc se mu nezdá, že je to mix z vinic :). V každým případě se po večeři načíná. K véče gallete se sušenými rajčaty (asi první rajčata, která mi nevadí), výborně jsem si opět pošmákl.

Opět nějaký videjka a jde se spát.

Suma sumárum:

  • čekání: -,
  • utraceno: 10 €,
  • ujeto: 10 km,
  • nachozeno: 1 km,
  • stopů: 0.

Galerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *