Den dvacátý osmý (20.8.2014 po, Německo)

Budím se kolem desáté. Pakuju batoh, prozváním starostlivou Ráďu, že jsem stále naživu (nevidím důvod, proč bych po měsíci neměl být).

Beru pěšky směr předpokládaná výpadovka a docela štreku valím. Zastavuju se v parku u Concertgebouw, a pak na lavičce před podjezdem kolejiště. Cestou míjím pivovar Heinekenu. Dopuju se sušenkama na energii a pokračuju.

Přicházím ke spojce na výpadovku. Je tam plac přímo pro stopování, to je suprácký :). Snažím se chytit GPS, mezitím začíná pršet, takže se razím schovat pod blízkou střechu.

Valím zpátky a mezitím mi nejlepší flek zabraly nějaký dvě holčiny. Jedou na A2, takže žádná konkurence. Bere je auto během pár minut (myslím dvě). Mne tak do čtvrt hoďky. Holčina s klučinou s autem z půjčovny. Hážou mě před Amersfoort na benzinku. Tady sedím, píšu deník a čekám s cedulí A1. Asi půjdu až na konec benzinky, páč tu sedím už dost dlouho a nic. Ono je to taky celkem malá benzinka, ale někdoo mě určo vezme. V Německu už budou velký města a co napsat na ceduli. Tady je kulový, tak nevím co jinýho tam loupnout :). Svítí sluníčko, takže nijak nespěchám.

Během pár minut mě bere týpek v hybridním Lexuju. Rozjezd na elektriku do 50 km/h pak plyňák. Když potřebuje hodně zrychlit, tak elektromotor pomáhá, jelikož plyn až tak rychlej není. Jedeme za Osnabrück a pak do Dortmundu. Má vozejk s nějakou větrnou elektrárnou, nebo čím.

Tím se živí + prodává přírodní energy drinky. V Osnabrücku mu pomáhám vyložit náklad a pak pokračujeme. Nechává mě na benzince těsně před Dortmundem na 1/44 což je přímej směr na Kassel a Drážďany. Snad něco chytnu ještě dneska. Bylo by to fajn se ještě posunout alespoň o kus. Ideálně před Drážďany, samozřejmě :).

Ale na to je to trošku malá benzinka. Shellka. Je asi devět. Dojedl jsem sušenky a čekám, když nic nechytnu, hned vedle je nějakej lesík/park. Teda doufám, že to není něčí zahrada :D.

Něž jsem to málem dopsal, bere mě Tomas jeho Jaguárem ;). Takže v Kassel jsem asi o půl jedenáctý, nebo v kolik. Rychlovka. Asi poprvý, co jsem na tacháči viděl číslo začínající na 22 a to číslo 22 rozhodně nebyla konečná rychlost :D.

V každým případě jsem se ani kupodivu nebál. Za  prvý v noci a za druhý asi v celkem slušným autě. Nechává mě na benzince za Kasselem. Razím spát. Předtím píšu ceduli na zítra.

Dobrou s kobrou, teda Jaguárem.

Suma sumárum:

  • čekání:  1 hodina,
  • utraceno:  0 €,
  • ujeto: 450 km,
  • nachozeno: 10+ km,
  • stopů: 3.

Galerie:

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *