Den osmý (31.7.2014 čt, Bordeaux)

Ráno mě budí sluníčko, přímý zásah. Je asi deset. Balím si fidlátka a přesouvám se na svačinovou lavičku v parku. Beru vodu, potřebuju vyprat košili, ale je tu mamča s děckama, tak se to moc nehodí a čekám až zmizí. Ještě tu je turista jak já, dle rysů v obličeji a šedin jak já, ho tipuju na Čecha. Jen si kyneme na pozdrav, nic víc.

Sice zmizela mamča, ale dorazila školka, přesouvám se k druhému kohoutku a tam meju hlavu a peru. Razím do centra pro chleba. Přicházím do Carrefouru a krom chleba kupuju ještě 7Up, tentokrát klasik ale. Óloló, jak osvěžuje :)

Valím skrz město, dlooouho na výpadovku. Už jsem snad na ni, tak stopuju, tak 20 minut a ani prd. Něco je špatně, měním ceduli z Bordeaux na Toulouse a furt nic. Když frantíci neberou ani s jinou cedulí, je to blbý místo.

Pokračuju dál a ty vado ouha, ono to vůbec není výpadovka. Šinu se tedy dál, tak dobrý čtyři kilásky kolem silnice a za kopcem … nákupní centrum. Se nedivím, že mě nikdo nebere na Bordeaux který je stovky kilometrů odtud, když všichni jezdí jen na nákup :D.

Hned za nákupním centrem je péage, kde je rozhodně mnohem menší provoz, než do nákupáku. Sedám pod strom kousek od brány, odpočívám, suším se, dlabu a 7Upuju. Jak je sladký, jak je lahodný, zítra ho potřebuju znova a víc! :)

A ejhle, na bráně se objevujou stopařky, to jsem to ale hezky prokaučoval, když mě takhle předběhly a zabraly fleka. Dojídám, zvedám se a hle, mladej pár si to šine přes bránu k holkám, takže už nás tu je jako pět? No, zas tak moc aut tu teda nejezdí…

Mezitím, co k nim jdu, přichází obsluha z brány a vyhazuje je. Že za cedulí zákazu vstupu nemaj co dělat a ať si jdou před ceduli. Zdravím se s nima a zjišťuju kam jedou. Holky do Nimes myslím a párek dredáčů taky do Toulouse. Za asi 10-15 min jim zastavuje auto. Má prázdno a bere i mne. Super, dneska zase bez námahy.

Vyhazuje mě na péage před Toulouse páč dál to pokračuje jinam a já potřebuju na druhý směr z brány. Během čtvrt hoďky mi zastavuje auto a bere mě až do centra Bordeaux. Super. Týpek vypadá jak Vigo, ale fakt, jak když by mu z oka vypadl.

Jako každej ve Francii mi říká, že umí litl inkliš a pak s ním kecám celou cestu :D. Dostávám tip na centrum, kde je íčko Quinconces a křižují se tam tramvaje B a C, jo a taky odtud jezdí 601 bus na Cap Ferret. Další tip na vinice v okolí Bordeaux, že celá výborná oblast je kolem Saint-Émilion a Médoc až na to, že mi tvrdil, že Saint-Émilion je v oblasti Médoc, což teda není a jsou to úplně jiná vína :). Další tip jsem dostal na festival, která dneska začíná v Bordeaux: Reggae Sun Ska festival na západě Mérignac kde je stanice tramvaje B: Arts et Meries. Celkem mě to láká, ale bojím se, že by mě tam fakt nepustili s batohem. Docela dlouho zvažuju pro a proti a nakonec usuzuju, že tam nejspíš nepůjdu. Cena vstupu na čtvrtek myslím 22 € a na pátek, sobotu a neděli 35 €/den. (poznatek z domu: teď při přepisu hodně moc lituju, že jsem nakonec v pátek nešel, jelikož když vidím program málem brečím. Hráli tam totiž www.madness.co.uk což je asi jedna z největších žijících legend Ska, kterou ČR nemá šanci pozvat a zaplatit. Já je měl v podstatě na dosah ruky. Pozdě plakat nad rozlitým mlékem…).

Stop mě vyhazuje přímo u festivalu, ještě to se mnou objíždí a ukazuje mi vlez a celkově areál. Je to famózní, festival v podstatě přímo ve městě, hned u toho jsou paneláky a místní maj jako revanš zadara vstup.

Jedu tramvají (mapka stanic) za 1.50 € do centra na Quinconces, kde je íčko. Bohužel maj do 18.30 a já v 19.24 nasedl na tramvaj. Alespoň prozváním a píšu dom. Baterka už málem skřípe zubama (30 %). Koukám na mapku ve výloze íčka. Na severu je nějaký jezero a kemp. Kácet na to, pojedu do kempu, alespoň nabiju tel. Jedu tedy na stanici Les Aubiers linkou C ještě v rámci hodinové jízdenky co jsem si koupil předtím.

Dojíždím na konečnou, jdu k vodě, vidím pláž, karavany, park, kemp ale nikde. Jdu parkem k pláži, je tu sprcha, pitná voda a otevřený záchody zadara od 12 do 19 :). Mezi stromama, ale ale co to nevidí oko mé modravé, lajna. Trikovka. Modrej Gibbon a týpek s přítelkyní co se učí nastupovat. Valím k nim a kecáme. Zjišťuju, že se z ná s lidma z The Skyliners a lidma prostě kolem Sebastiana Montaze, asi klasická slack rodinka jako v Čechách, kde se znaj snad taky všichni :). Pecka prostě.

Zkouším lajnu, dávám statický tríčky a jelikož na dvoupalcovce fakt neumim chodit, seká mě a rozřezává mi nohu mezi palcem a ukazováčkem. O nic nejde, stál jsem na lajně :). Beru kapesník a elektrikářskou pásku co používám na stopovačky a tejpuju to. Jsem totiž línej štrachat v batohu a hledat náplast.

Kecáme o videích, kam plánuju jet dál a dostávám tip, že policajti park nekontrolujou a ať klidně spím tady, že kemp je ještě asi 5 km daleko až za obchvatem. Loučíme se, a já se jdu pomalu uvelebit ke spánku. Procházím parkem kolem vody, docházím až skoro na konec a opět se vracím k přístavu, kde je plot a tak u něj zabírám flek. Vypadá to bezvadně. Na batoh přivázanej k plotu to bude dobrý, navíc o jednu stranu míň na hlídání.

Píšu deník, cpu se sušenkama :). 7Up už dávno došel, chuť na něj ale přetrvává :). Už skoro nevidím na písmenka, bude tak kolem devátý, spíš možná desátý.

Super na Bordeaux je, že maj hodinovou přestupní jízdenku na všechny dopravní prostředky, což se celkem hodí.

Obloha vypadá čistě, takže jdu spát a druhá noc v hamace. Zítra se sem asi vrátím a nebo budu spát poblíž pláží Cap Ferret, doufám. Jelikož mi to místo týpek ukazoval na telefonu a je to jednoznačně must see. Nádherná pláž z kopce a duna u oceánu.

Navíc mi říkal, že tam jezdí bus, o kterým mi řeknou víc na íčku. Zpáteční nějak kolem 5 € říká. V parku jsou veverky, tak uvidíme, co mi krom ježků a slimáků bude spát u nohou dneska. Jo a ještě tu jsou brutálně velký šišky, tak doufám, že jednou nedostanu do šišky, to bych nemusel rozdejchat. Zkusím ji zítra vyfotit, končím, nevidím už ani řádky :). Dnešek byl super.

Suma sumárum:

  • čekání: 1 hodina,
  • utraceno: 5 €,
  • ujeto: 350 km,
  • nachozeno: 12+ km,
  • stopů: 1.

Galerie

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *