Den dvacátý třetí (15.8.2014 pá, Lille)

Vstávám po půl desátý. Došla mi jedna voda, takže konečně vyndávám jemně perlivý Rajec a k snídani volím nakonec fazole a bagetu. Přece fazole nedovezu zpátky dom :D. U snídaně začínám psát deník ze včera. Taky načínám pivo, jelikož ho nebudu tahat celej den v batohu. To je skoro kilová zátěž a to si prostě rozmyslíš.

S cvaknutím zátky se to uvolnilo i někde nade mnou. Klasickej ranní deštík. Rychle sbalit všechno ze stolu a mizím z lavičky na jinou pod strom.

Strom ovšem nedosahuje požadovaných kvalit, takže záhy letím pod most. Jsem teď blíž k piánu kam jsem večer už nějak nedošel :). Taky jsem přestal bejt línej a sáhl si do batohu konečně pro větrovku. Alespoň se mi zkracuje seznam věcí, které jsem zatím nepoužil. I tak bude stále dost dlouhej. Včera mi Matyáš říkal, že do Amstru to může být tak kolem tří set kiláků, to je sakra málo. Já počítal tak se skoro tisícem a dvěma dny přesunů.

Ono to dost kličkuje a na dálnicích v Belgii a Nizozemsku je dost odboček, takže to půjde asi pomaleji. V každým případě zítra mám v plánu se dát na cestu. Případně se ještě můžu někde zastavit na cestě. Přes Antverpy stejně pojedu, jelikož jinak bych musel přes Brusel a tam nechci. To by zas bylo se z velkýho města vymotávat…

Místním běžcům rozhodně počasí nevadí. Mám ještě spoustu místa v deníku na zážitky, tak nevím co s tím teda udělat. Přece je nenechám prázdný. Asi možná ty dny co jsem zevlil by to akorát naplnily, ale bylo to potřeba. Takže se nedá nic dělat. A vlastně, pár prázdných nepopsaných stran nemusí být na škodu. Mohu je doplnit někdy příště a navíc ještě furt nekončím :). Navíc žádný příběh nekončí dnem návratu… Odhaduji to tak na 3/5 popsaného deníku.

Tak jsem koukal na navigaci a do Amstru je to 288 km. Celkem sranda, to se asi fakt ještě stavím na den v Antverpách.

Došel jsem k divadlu, ale nedošel až k němu. Pak jsem se vrátil do Le Citadelle a prošel si Zoo, je sice takový pidi, ale zadarmo a navíc jsem prvně v životě viděl pandu červenou, alá Firefox. Už konečně chápu, proč je ten prohlížeč tak pomalej, on to má v názvu :D. To zvíře je na tom stejně a jednoznačně jde Mozille příkladem dokonale ve všech směrech :). Než se pohne je to věčnost, nedej bože, aby musela udělat celej krok. A že prší, no a co, lepší, než se muset převalit… Skvělý zvíře, fakt se mi líbí :).

Taky jsem viděl dýlující gibbony. Sice mi nic nenabídli, ale nevadí, asi měli po šichtě a jen si tak sjetě užívali života. Příště ale chci nějakej matroš! Takhle by to nešlo, když to jde v Thajsku, musí to jít přece i v Lille :). https://www.youtube.com/watch?v=c42B87rxJLg Pokud ne drogy, tak alespoň lajnu :).

Sedím v zoo před pandama a dlabu půlkilovou čokoládu. Teda 1/5 z ní :) A hádejte co, zase je dobrá. Kurnik, jak to tu dělaj. Za 45 kaček mít půl kila fakt dobrý čokolády? Já to nechápu, jak to, že tady to jde a u nás za tu cenu seženete tak maximálně nějakou Milku, když zrovna bude ve slevě a to rozhodně furt nebude půl kilová… Nebo půl kila polský ze ztuženého tuku, co čokoládu neviděla ani z rychlíku. Prostě tady šetřej na obalu místo na kvalitě potraviny. Je to ve slabým sáčku, potisk nula, jen nápis co to obsahuje, jinak nic. Vnitřní jednotlivé kusy jsou v igelitu, ale už nemají potisk vůbec žádný. Nejspíš to tu funguje proto, že by hnus nikdo nekupoval, jelikož pokud si někdo potrpí na jídlo, tak tady rozhodně, ale Čecháček slyší na slevu :D. No dobře, taky tu furt kupuju to levný, ale furt je to kvalitou o 100 % výše, než doma. Stejný je to s ovocem, ještě jsem tu neviděl žádný nahnilý, nebo nedej bože plesnivý přímo v krámě…

Celkem by mě zajímalo, proč se lidi v zoo chovaj jak zvířata. To, že to tady dělaj děti ještě chápu, ale že se tu rozcapujou a krákaj, hulákaj a klepou na sklo jak malí i dospělí, to už úplně ne. No, asi někde potřebujou vyjádřit svou přirozenost zvukama, když jinde asi nemůžou.

Ze zoo to beru kolem Citadely, ale ne komplet. Jen kus za vstup a zase zpátky. Pak skrz park Vauban Garden (mají tam jeskyni a vodopád) k Palais Rameau. Tam se před vchodem vyhřejvaj bezďáci, takže se ani nepřibližuju nějak víc blíž. Odtud k Les Halles, což je normální tržnice (zavřená). Začínám potrebovat … však víte. Je tam wecko, ale moc tomu nefungujou dveře, takže mě to fuckuje, že tady nee. Jenže začíná chcát, ne já, ale z nebe :D. Takže nikam nejdu. Ve finále se z dešťíku vyklubala solidní průtrž s kroupama. Toyka posloužila i tak :).

Dál frčím kolem Préfectures k Place de la Republique, kde je sice záchod, ale právě tam vlezli dva týpci a nevypadali na to, že by šli na záchod, nýbrž si něco vpálit. Jít na záchod po fetkách ani moc netoužím, takže zkouším Place Phillipe Lebon. Tam ovšem nic. Sedám na metro, to jsem měl v plánu a jedu z Republique Beaux Arts na konečnou CHR B, kde je v mapě kreslenej obří park Cimetiere du Sud. Když procházím kolem kostela, začíná mi docházet, že to park s obřím amfiteátrem tak úplně asi nebude. Před hřbitovem to otáčím a jdu směr centrum. Alespoň jedny hezký hodiny na baráku jsem tu viděl :).

U zastávky Simons mě opět chytá chcanec, takže ho přečkávám pod stromem a preventivně nasazuju na batoh ochranu, teda pláštěnku. Kondomy jsem si na cestu nebral, ačkoliv mamča na začátku říkala, „vem si je, ať nemáš potomky po světě :D“.

Pak pěkně po svejch do Parc Jean-Baptiste Lebas, což je solidní štreka. Ale cesta se vyplatila. Je tu záchod! Uprostřed parku :). Zbavuju se fazolí a nezávidím to těm, co jdou po mně.

Z parku kolem Porte de Paris k Hôtel de Ville. Teď sedím v parku hotelem a odpočívám. Mám toho celkem plný kecky, teda sandále. Začíná foukat, takže přioblíct a preventivně do sebe dostat nějaký cukry -> čokoládu :D. Trasuju. Vezmu to po pravý straně od metra, vypadá to tam na spoustu zajímavejch budov k Gare Lille Flanders. Pak možná do Carrefouru pro bagetu a nejspíš nabít telefon na hlavák. Pak asi přesun nahoru metrem na sever do Tourcoing. Najít nocleh a zítra třeba prochodit trošku i ten.

V každým případě zítra odpo zkusit stopa do Antverp nakonec. No, jak tak koukám do mapy, jsou možná větší, než Brusel, to by mohl být celkem problém se stopováním…

Procházím kolem Palais des Sport Trésorerie, přes nádraží Lille Flanders do obchoďáku. Tam se dneska dost rozšoupávám. Kupuju 2 bagety (2× 0.41 €), lahev vína Saint Emilion za 7.20 €, víno z Medocu za 4.05 €, sýr Comté Extra 200g a teď zjišťuju cenu 3.08 €, no ty vole… Oni tam psali něco o za cenu kolem 1.54 €, takže to byla akce dva za cenu jednoho. No, umět fráninu, tak si vezmu dva no… :D. No nic, nedá se nic dělat. A crem desert chocko za 0.59 €.

Rozdíl mezi normálním a discount balením je asi jedinej, že má hnusnější víčko a nemá zakulacený rohy a nemá barevnej nápis. Nižší kvalita obalu, složení píšou stený, cena je u discount o dost nižší.

Celkem tam tedy nechávám nějakých 15.74 €.

Odtud do nádražní haly nabít mobil. Teda v plánu jsem to měl. 1) netuším co je za den 2) bylo po sedmý a zavíral pomalu celej Centre-Euralille. Takže moje dobíjecí stanice je dávno zavřená.

Razím tedy k Citadele do postele. Ještě to beru kolem Rectorat, Hospice Comtesse, Palace de Justice a Conservatoire. Cestou několikrát odpočívám, jelikož váha batohu opět solidně stoupla nad únosnou mez.

Když dorážím na místo, je ještě světlo. Natahuju si hamaku a čtu si u večeře. Když už na čtení nevidím, přesouvám se na lavičku a pokračuju. Okolo mne se tu na louce honí zajíci, pak přijíždí divnej týpek na kole. Zamyká ho u jedné z překážek/sportovního načiní a odbíhá sprintem pryč. Dost divný… Pak někdo přichází, vypadá ožrale, něco brblá a hrozně chrochtá. Odbíhá pryč. Co se to sakra dneska děje?

Týpek od kola, aha. Když se to stane potřetí, radši balim, jelikož je fakt divnej, a razim pod strom, aby na mne nebylo vidět.

Ještě se to stane dvakrát, pak nasedne na kolo a odjíždí. Asi si byl jen zaběhat, ale bylo to fakt hrozně divný… Jelikož už odjel, rozbaluju bivak a jdu spát. Po čase začíná pršet, takže opět přikrejt  lepší bejt mokrej trošku zevnitř, než hodně z venku. Žďárák s dvěma tyčkama by na tohle nebyl špatnej asi + batoh někam…

Spím jak dudek.

Suma sumárum:

  • čekání:  – ,
  • utraceno:  15.74 €,
  • ujeto: 0 km,
  • nachozeno: 10+ km,
  • stopů: 0.

Galerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *