Den druhý (25.7.2014 pá, Švýcarsko)

Vstávám asi v půl jedenáctý, ne moc vyspalej. Šílený sny. Je 11.20 dopisuju deník, ještě házím něco do břicha a jdu zkusit štěstí na Basel/Bern/Laussane/Ženevu.

Jdu na konec benzinky, je tam Francouzka s děckem na stopu už dost dlouho. Za chvilku ale chytaj náklaďák a nechávaj mi bonbón na cestu :).

Jsou asi 3 odpoledne a stále bez úspěchu, teda jeden málem. Ale jede jen na začátek Baselu a do města a tam na cestě není benzinka. Přichází další stopařka, Bulharka Donna. Valí taky do Baselu kam jede pracovat na farmu. Kecáme anglicky a zkoušíme štěstí na stopa. Nakonec nás bere Švýcar co jede až do Baselu :). Nechává mě na benzince kus za hranicema, odkud toho prej jezdí hrozně moc na Ženevu a tankujou tu všichni. Prý mnohem lepší místo, než jet směr Bern. Donu veze až někam do centra, odkud může chytit MHDko. Zásadně nekupuje německej benzím s tím, že tu jejich sračku co je v ní víc ethanolu než benzínu do svýho auta nenaleje :). Takže na benzince kde nás nabírá si leje do auta benzín z kanystru co si veze z domu :).

Loučíme se s Donnou a čekám na stopa. Mám hledat značky: be, fr, ge a us, to je mým směrem. Dlabu, píšu deník… Je 17.00. Do Ženevy se prý dá dostat za dvě hoďky, to je pohoda. Tak uvidím, prý do 10 min. někoho chytnu na směru do Bernu a o chlup dýl i přímo do Ženevy.

Dostávám ještě tip na vína ve Francii, že jedna z nejlepších vinic je v Bourgogne.

Ok. Nejdýl v 6 to bylo. Chytám Francouze co valí do Ženevy a někam dál do Francie. Anglicky nemluví krom pár slov, takže spíš mlčíme, nebo ruka noha… Bern je prej fuckoff, hnusnej a na prd. Chytáme na jeho směr kolonu, asi na tom fuckoff něco bude. Sjíždíme tedy z hlavního tahu a jedeme oklikou přes Solothurn, Biel/Bienne horem nad Lac de Neuchâtel. Dělá stavaře železnice. Frčíme kolem vinic do Lausanne a podél Lac Léman až do Ženevy. Vyhazuje mě u parku Parc Mon Repos přímo u jezera. Cestou stíhá dva Marocký špeky z hašiše, kterej má od kámoše (250 gramů za což by se ve Francii nedoplatil) za pár kaček. Dneska tedy na dva stopy z Basel do Ženevy.

Procházím park kolem vody, je tu nádherně. Dlabu a fotím fontánu. Promítaj tu v letňáku film, v angličtině, zadara. Přímo v parku, připadám si jak v Pce. Mne spíš zajímá, kam složit hlavu, takže to tu obcházím a vytipovávám si pár fleků, kam zalízt až se víc setmí. Na jedný lavičce už zevlí nějakej místňák s deštníkama a Salewa pláštěnkou na batohu. Ještě dávám kolečko okolo parku a nikde se mi to moc nezamlouvá. Nakonec to kempím hned za bezďákem pod stromem. Zalejzám až úplně pod větve. Ještě skoro ani nespím a začíná poprchávat. Vzít si velkou šustivou plachtu, to byla ale hovadina… Tím můžu v klidu budit i mrtvý… S místním spáčem to ovšem ani nehne, takže dobrý. Na příští cestu rozhodně něco jinýho.

Suma sumárum:

  • čekání: 3 hodiny,
  • utraceno: nula,
  • ujeto: 300 km,
  • nachozeno: 3+ km po parku,
  • stopů: 2.

Galerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *