Den první (24.7.2014 čt, Německo)

První den na cestě. Vyrážím ve 12.00. Házím batoh na záda a razím na MHDko směr Dopravní podnik, jelikož výpadovka na Přelouč je přece super směr na Prahu. Stojím za mostem na Přelouč a hodinu nic.

Jdu zpátky, začínám mít hlad a tak navštěvuju Bleriot. Odtud razím zkusit směr z Chrudimě na Pardubice s tím, že něco odtud přece na Prahu jet musí. Nic. Obcházím tedy křižovatku a volím směr centrum a pomalu jdu k výpadovce na Hradec a dálnici. Jen tak zkouším cestou držet stopovačku Pha za chůze. Staví mi auto, super. Vyhazuje mě na Čerňáku. Týpek se stavební společností co dělaj fasády a podlahy.

Na Čerňáku procházím obchodní centrum, checkuju se v Praze na Swarm a odtud procházím k Ikee a za ni. U benzinky stopovačka na Plzeň a nikdo. Jdu si stoupnout na směr přímo k Jižní spojce a není to o moc lepší. Vytahuju novou stopovačku Pha jih a s ní se chytám. Slečny si myslely, že chci na Jihlavu, tak mě berou alespoň na benzinku. Stokrát lepší, než na nadjezdu.

Staví mi týpek co dělá ve Škodovce v Boleslavi, slušňák v košili v Rapidu. Bere mě až za výpadovku na Plzeň k semaforům, kde odbočuje do nějaký vesnice kde bydlí.

Za deset minut chytám člověka z Národního divadla. Prej jsem jeho první stopař. Asi osud, moje první stopování. A nejen že nejede jen do Plzně, ale až do německého Bayreuthu na hudební a divadelní festival, kde účinkuje. Prý super příležitost pro Ráďu, mají asi 8 viol v orchestru a za dva měsíce si tam vydělá jako za 10 tady v Čechách v Národním.

Na Rozvadově si na benzince říkám o prázdný karton na novou stopovačku. Jdu sednout a kouknout kam vlastně jedu dál. Najednou volá týpek z auta, kam jedu, že on směr na Basel. Netuším ani kde Basel je, to ho dopaluje. „To si děláš srandu, že netušíš kde je Basel!“ Ale je to Francouz co jede do Francie. Ok, jedu, stejně je mi jedno kam jedu. Vezu se Octávkou, ale nějakou výrazně lepší, než v Čechách běžně potkáte. Na GPSce mi pak ukazuje, kde že to ten Basel vlastně je a že jede až skoro ke Švajcu, jelikož odbočuje na Mulhouse. Jede za rodičema, umí česky, 7 let žil v Pce a dělá kovodíly pro Audi a další společnosti (tlumiče). Mluví česky, takže v pohodě domluva.Vyhazuje mě asi padesát km od Baselu na benzince.

V Praze jsem strávil asi 4 hodiny. V Rozvadově jsem byl kolem 7-8. V půl jedný nebo druhý jsem na Esso benzince pod Freiburgem :). Pět stopů za den a takovej kus cesty. Super :).

Suma sumárum:

  • čekání: kolem 7 hodin,
  • utraceno: 50 Kč (KitKat a Toblerone v Rozvadově na benzince) a 110 oběd v Pardubicích,
  • ujeto: 800 km,
  • nachozeno: 5 km,
  • stopů: 5.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *