Den dvacátý pátý (17.8.2014 ne, Lille)

Je 9.48 a furt poprchává. Celkem jsem si přeležel rameno, ale to se rozhýbe :).

Třetí noc v kuse se mi zdál nějaký sen. Každou noc jinej, ale dlouhý a podivný. V prvním si vybavuju cestu vlakem do Kralup, ale zdá se mi to divný, pak se nápis mění do azbuky a Kralupy jsou v Rusku. Je to nějakej válečnej vlak nebo co… Je tam Blondýna, mladší a s jinou postavou. Tušíme, že budem brzo mrtví, tak že prej poslední zážitky…

Další sen si nepamatuju vůbec už. A z dneška vím, že jsem vymyslel fakt něco užitečnýho co by se dalo krásně zpeněžit a hlavně by to hrozně pomohlo lidstvu, bohužel nemám absolutně páru co to bylo. Lidstvo tentokrát opět nespasím :D

Abych se zabavil než vstanu a přestane chcát dělám díry do spodní části vařiče. Třeba bude líp hořet. Zkouším ho a už nezhasíná. takže na příště už bude úplně vymazlenej a vařit na něm bude lahoda.

Balím, plachtu bohužel mokrou. Nemám ji kde usušit. Spacák vlhkej :(. Jdu pod stříšku snídat. Když dojídám bagetu, prosej mě tři běžci, jestli se nemůžu přesunout vedle na lavičku (mokrou). Dávaj si na těch suchejch celkem do těla, nějaký lehsedy, kliky z vejšky apod.

Mám větrovku a stejně je zima. Jsem asi holt výrazně severněji, než doposud.

Sedím a čtu si, čekám až doprší. Při dočítání kapitoly si říkám, že už půjdu, jelikož neprší. Než pobalím věci, už zas leje… Takže pokračování.

Po možná hodině přestává a já se dávám do hledání směru na Antverpy. To mi zabírá do dobrejch čtyř odpoledne, než najdu výpadovku a hlavně se k ní dostanu. Během půl hodiny chytám spoj na Gent. Teda potom, co jsem slevil z cedule na Amstr a Antverpy a napsal na stopovačku i Gent :).

Berou mě Belgičani. Holčina studentka s přítelem. Nechávají mě na benzině kousek před ním. Sedám s cedulí Antverpy a Amstr. Tak půl hoďky bez reakce. Postupně ztrácím chuť jet do Antverp. Nakonec mě bere, kupodivu, opět Francouz :D. Já je prostě miluju :).

I když by byli v sebevětší díře na zeměkouli, tak budou ochotní a vezmou vás. Kecáme, dělá testera, takže taky ajťák. Na jeho suše pronesenou hlášku typu: You are not scared about psychopathic people like me, which want to kill you? (Doprovázený rádoby děsivým chechtáním.) Budu asi ještě chvilku vzpomínat, ovšem ne ve strachu, ale spíš jako na vtipný zpestření cesty :) Nesnáší duhu, kdyby vás to zajímalo :). Bere mě až do centra Amstru. Jede si zahulit do Kaféčka. Před rozloučením mě zve taky, že si zahulíme a pak že by mě vzal přímo do nějakýho obřího parku, kde bych mohl přespat.

Zapínám mobil, loučím se, přeju příjemnou zábavu a jdu hledat nějaký infocentrum a rozkoukat se v tomhle slavným městě a najít nocleh :). Moc toho tu nevidím, všechno podmáčený. To bude ještě sranda něco najít. A taky že je. Na hlaváku maj wifinu a zásuvky, aspoň že tak. Zkouším už i couchsurfing, ale najděte si něco v 10 večer… Nakonec to vzdávám, jsem zpruzenej, jdu na metro. Kupuju dvoudenní za 12 €.

Jo, předtím jdu vlastně ještě do íčka. Zavřenýho. Bylo asi 8. Mapičku tam maj v automatu za 2.50 €, se posrali, ne? Navíc ten automat blbej nevrací a když nemáte přesně, nic vám nedá. Takže jsem bez mapy, 2.50 € prostě přesně fakt nemám.

Na metru zjišťuju, že linka 16 a 24 co jede k VU Center je tramvaj a ne metro. Ok, jede to ze 4 od hlaváku, což je v pohodě. Vlastně všechny tramvaje v Amstru jedou od hlaváku a taky u něj zase končej, což je fajn na bloudění. Buď dojedete na konečnou, kde nastoupíte a zase se v klídku vrátíte na hlavák :D. Naštěstí jsem tuhle variantu nepotřeboval.

Je už po jedenáctý, jsem utahanej jak kotě a už chci spát. Vystupuju na blbý zastávce, takže čekám na další tram, asi deset minut. Dorážím na VU Medical Center a valím do parku.

Ty vole, rowing závody! Svěťák :). Čumim jak puk. To jsem vůbec nevěděl. Fotím si dráhy a kanál. Jdu se zašít až někam dozadu do parku. Zalejzám a spím. V noci na mne několikrát útočí slimáci co mi lezou i po xichtu. Hajzlíci! Několikrát za noc chčije, naštěstí jsem s tím předem počítal. Spí se mi ale i tak hezky, komu by se nespalo, kousek od veslařskýho svěťáku. Ten bohužel nestíhám, jelikož začíná až když už budu v Čechách.

Suma sumárum:

  • čekání:  1 hodina ,
  • utraceno:  12 €,
  • ujeto: 300 km,
  • nachozeno: 15+ km,
  • stopů: 2.

Galerie:

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *